Młodzi w Pałacu. Stowarzyszenie Młodych Mieszkańców Gminy Jabłonna w Pałacu Prezydenckim

Na zaproszenie doradcy prezydenta Łukasza Rzepeckiego w Pałacu Prezydenckim gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Młodych Mieszkańców Gminy Jabłonna – Karol Urbaniak oraz Paweł Seliga. Młodzi mieszkańcy z Jabłonny przedstawili inicjatywy lokalne wspierające ich małą ojczyznę.

Stowarzyszenie Młodych Mieszkańców Gminy Jabłonna jest organizacją pozarządową zrzeszającą młodzież z Jabłonny. Od czerwca 2020 roku starają się działać na rzecz mieszkańców gminy, organizując różnego rodzaju akcje społeczne.

Podczas spotkania rozmawiano o akcji przygotowywania przez młodych ludzi ponad 400 zestawów ochrony osobistej dla seniorów przy współpracy z Tarchomińskimi Zakładami Farmaceutycznymi „Polfa Tarchomin'” oraz zorganizowanych przez stowarzyszenie zajęciach rytmiczno-ruchowych mających na celu profilaktykę zdrowego kręgosłupa. Młodzi ludzie angażowali się również w promowanie patriotyzmu lokalnego w postaci akcji „Wspieram lokalnych producentów w Gminie Jabłonna” – ozdobili ogród parafialny i kapliczki maryjne kolorowymi chryzantemami w okresie Wszystkich Świętych.

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP/prezydent RP, fot. Eliza Radzikowska-Biaołobrzewska/KPRP