Minister apeluje o wypłatę 500+ przed Świętami

Świadczenia z różnych systemów wsparcia, przede wszystkim z programu „Rodzina 500+”, stanowią ważną część domowego budżetu. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia minister Marlena Maląg wystosowała do wojewodów i samorządowców apel o sprawną wypłatę świadczeń, by rodziny mogły bez stresu cieszyć się tym wyjątkowym czasem. Wojewoda mazowiecki przekazał samorządom, w tym gm. Jabłonna, wszystkie środki na wypłaty świadczenia w grudniu.

– Dla znacznej grupy polskich rodzin świadczenia z różnych systemów wsparcia materialnego, w szczególności programu „Rodzina 500+”, ale też świadczeń rodzinnych czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, stanowią ważną, a czasami główną, pozycję domowego budżetu, której znaczenie jest większe w zbliżającym się okresie wzmożonych wydatków związanych z przygotowaniami do godnego celebrowania najbardziej rodzinnych ze świąt, jakimi są święta Bożego Narodzenia – pisze w liście do wojewodów i samorządowców minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister zaapelowała w nim o jak najszybsze przekazanie przez wojewodów samorządom środków na wypłaty przez nie w grudniu należnych świadczeń, tak aby środki te mogły trafić do rodzin przed Bożym Narodzeniem.

– Proszę również o bieżące monitorowanie stanu realizacji wypłat przez samorządy należnych świadczeń w grudniu, a także o szybkie interweniowanie na wszelkie pojawiające się sygnały o zagrożeniu otrzymania tych świadczeń przed świętami przez osoby do nich uprawnione. Poza tym każdy z nas pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, dołóżmy zatem wszelkich starań by takie właśnie były – pisze szefowa MRPiPS.

W liście do samorządów minister zaapelowała z kolei o sprawną wypłatę świadczeń.

– Wojewoda Mazowiecki przyłącza się do apelu Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Mazowiecki Urząd Wojewódzki przekazał samorządom wszystkie środki na wypłaty świadczenia Rodzina 500+ w grudniu – w czterech transzach: 4, 9, 12 i 13 grudnia br. w łącznej kwocie 509 078 569,00 zł – czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: Urząd Wojewódzki, fot. pixabay

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Podatki pójdą w górę. Można je pokryć z 500+