Mieszkaniec powiatu legionowskiego podejrzany o brutalne zabójstwo w Piasecznie

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Piasecznie zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, podejrzanego o dokonanie zabójstwa 44-letniej mieszkanki Piaseczna. Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest więzieniem do lat 25 lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Z policyjnych ustaleń wynika, że do zbrodni doszło najprawdopodobniej 2 stycznia. We własnym mieszkaniu zginęła 44-letnia mieszkanka Piaseczna. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego.

Szczegółowej analizie poddano między innymi ostatnie dni jej życia. Sprawdzono osoby, z którymi kontaktowała się w ostatnim czasie. Jeden z tropów doprowadził funkcjonariuszy do 39-letniego mężczyzny – mieszkańca powiatu legionowskiego.

Mimo upływu kilku dni od zbrodni, w jego mieszkaniu policjanci znaleźli ubranie, na którym znajdowały się ślady krwi oraz rzeczy, które zostały skradzione z mieszkania ofiary.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Sprawa była prowadzona pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie. Podczas posiedzenia sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Źródło: KPP w Piasecznie / nadkom. Jarosław Sawicki