Mieszkaniec Jabłonny walczy o tytuł Mistera Polski!

Jakub Pursa, 25-letni mieszkaniec Jabłonny zakwalifikował się do ćwierćfinału prestiżowego konkursu „Mister Polski 2020”. – To była bardzo spontaniczna decyzja o udziale w castingu. Udało się zakwalifikować dalej i teraz mam szansę powalczyć o tytuł – komentuje sam zainteresowany.

W warszawskim Studio Chmury odbył się casting inaugurujący tegoroczną edycję konkursu „Mister Polski”. Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. Wśród nich był również mieszkaniec Jabłonny – Jakub Pursa. Jury wybrało 25 najprzystojniejszych mężczyzn, którzy tym samym przeszli do kolejnego etapu. W szczęśliwej grupie ćwierćfinalistów znalazł się także Jakub Pursa.

O tytuł Mistera Polski ubiegają się mężczyźni w wieku od 18 do 30 lat, posiadający polskie obywatelstwo, proporcjonalną sylwetkę oraz minimum 180 cm wzrostu. Pierwszy konkurs „Mister Polski” został zorganizowany już w 1990 roku.

Jak przyznaje Jakub Pursa, w tego typu konkursie bierze udział po raz pierwszy. Wcześniej jednak można było go zobaczyć w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Jako 16-latek był wówczas najmłodszym uczestnikiem szóstej edycji programu. Później wraz z siostrą Katarzyną zajął 2. miejsce w programie „Got to dance! Tylko taniec”.