Mieszkańcy wybiorą trzech radnych powiatowych

Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie podziału powiatu legionowskiego na okręgi wyborcze. Podobnie jak podczas ostatnich wyborów, tak również tej jesieni mieszkańcy gm. Jabłonna wybiorą trzech przedstawicieli do Rady Powiatu.

Powiat legionowski został podzielony na sześć okręgów wyborczych. Dwa z nich obejmują obszar Legionowa, gdzie mieszkańcy wybiorą 11 radnych. Pozostałe okręgi zostały podzielone na gminy: Jabłonna, Wieliszew, Serock i Nieporęt. Każdej z tych gmin przysługują trzy miejsca w Radzie Powiatu.

Obecnie gm. Jabłonna reprezentują: Grzegorz Kubalski, Olga Muniak i Zbigniew Garbaczewski.

Przedstawicielem naszej gminy w Zarządzie Powiatu jest G. Kubalski. Przez kilka miesięcy był nim Z. Garbaczewski, ale już na początku kadencji musiał zrezygnować z zajmowanej funkcji. Powód? Z. Garbaczewski nie zapoznał się z art. 4 ust 6 Ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne w zakresie nieetatowego członka zarządu powiatu. Okazało się bowiem, że miał udziały w spółce i był prezesem firmy. W związku z tym musiał opuścić skład zarządu.

Jabłonna Dla Mieszkańców