Drogi gruntowe nie będą remontowane

Od lat mieszkańcy gm. Jabłonna narzekają na fatalną jakość napraw dróg gruntowych. W tym roku nadal nie znaleziono firmy, która zadba o ich stan. Wójt odpiera zarzuty i twierdzi, że po prostu nie wszystko udało się zrobić i są to drobne rzeczy.

Wójt Jarosław Chodorski unieważnił przetarg na bieżącą naprawę dróg gruntowych. Okazało się, że urzędnicy nie doszacowali kosztów robót. Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 162.403,17 zł, natomiast firma KSS Polska w ramach przetargu zaproponowała cenę 535.132,41 zł. Na tę chwilę nie ogłoszono kolejnego przetargu.

Mimo że mamy już połowę lipca, nie wiadomo kiedy gmina rozpocznie prace. W poprzednich latach mieszkańcy kierowali do urzędu sporo pretensji o naprawę dróg gruntowych. W związku z tym na czerwcowej sesji radna Teresa Gałecka postanowiła nie udzielić wójtowi absolutorium.

– Już nie powiem, że drogi gruntowe są źle naprawiane i zbyt późno ogłaszane są przetargi, a mieszkańcy po prostu jeżdżą po dziurawych drogach. Dla mnie to jest totalna niegospodarność. Panie wójcie, kolejny, czwarty rok nie dam panu absolutorium. Chociaż wybierałam pana osobiście i z tego tytułu jest mi strasznie przykro, ale ja zawsze obchodziłam się uczciwością i wykonywalnością. A pan po prostu nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Przykro mi – oceniła radna Gałecka.

Co na to wójt?

– Tak, nie wszystko udało się zrobić. Drobnych rzeczy również nie udało się zrobić – stwierdził J. Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców