Mieszkańcy potrzebują pomocy

– Wolę, żeby pieniądze, które przeznaczył pan dla urzędników, zostały wydane na ludzi. Na remonty – Piotr Trzaskoma, mieszkaniec gm. Jabłonna zwrócił się do wójta podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Czy gmina zadba o stan budynków komunalnych?

P. Trzaskoma od wielu miesięcy walczy o przeprowadzkę mieszkańców zrujnowanego budynku przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie. W ostatnich tygodniach większość rodzin m.in. dzięki jego zaangażowaniu i lokalnych mediów, w tym portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców”, otrzymała decyzje o przyznaniu nowych lokali. W dawnej „porodówce” jednak nadal mieszkają dwie rodziny. Jak udało się nam ustalić, nie wiadomo, gdzie i kiedy zostaną przeniesione.

– Zgłaszam wniosek o zajęcie się tematem dwóch z rodzin z Modlińskiej 130, proszę o dokończenie sprawy, żeby znalazły się dla nich mieszkania. Nie można oferować matce w wieku 70 lat i córce 50 lat tymczasowego mieszkania. One potrzebują stałego miejsca zamieszkania. Nie wiem jak państwo to zrobicie, ale mam nadzieję, że jak najszybciej rozwiążecie tą priorytetową sprawę – mówił P. Trzaskoma.

Mieszkaniec zauważył, że środki finansowe wydatkowane na nagrody dla urzędników (m.in. dla wicewójta) lepiej przeznaczyć na remonty mieszkań komunalnych. Według niego, jeśli wójt to zrobi, odzyska zaufanie mieszkańców.

P. Trzaskoma zawnioskował również o pomoc dla rodziny z Chotomowa, która w 4 osoby (w tym dzieci w wieku 3 i 8 lat) mieszka w lokalu o powierzchni 13 metrów kwadratowych. Mimo że miesięcznie płaci 600-800 zł, w mieszkaniu pojawia się wilgoć.

– Nie chcę wywierać presji na wójcie, ale Serock złożył wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie (budowy 14 lokali mieszkalnych – red.) i dlaczego pan tego nie zrobił? – pytał P. Trzaskoma.

Wystąpienie mieszkańca podsumował przewodniczący Rady Gminy.

– Dziękujemy za podpowiedź. Panie wójcie, proszę to sobie wziąć do serca – stwierdził Witold Modzelewski.

Wójt nie zabrał głosu.

Jabłonna Dla Mieszkańców