Mieszkańcy mówią: Posprzątajmy bałagan na boisku

Od tygodni tablica z regulaminem boiska leży wyrzucona niczym na śmietnik, tak samo nikt nie reaguje na wulgarne napisy na ławce rezerwowych dla piłkarzy. Postanowiliśmy to zmienić i zmobilizować urzędników do zainteresowania się porządkiem na terenie gm. Jabłonna.

– Codziennie przejeżdżam obok boiska piłkarskiego w Jabłonnie, codziennie widzę na jego tyłach ogromny napis “j…ć policję”. Czy naprawdę nie ma pieniędzy albo chociażby chęci do usunięcia tych bluzgów? Przecież to oglądają również dzieci – poinformował nas mieszkaniec osiedla Rajska Jabłoń.

boisko jablonna 1

To jeszcze nie wszystko. Od kilku tygodni nikt nawet nie uprzątnął tablicy, na której widnieje regulamin boiska Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Leży ona oparta o zewnętrzną część ogrodzenia, jak gdyby została wyrzucona. Co na to gmina?

– Tablica z regulaminem została zerwana przez wiatr lub została zniszczona. Jeszcze dzisiaj po sprawdzeniu będzie ponownie umieszczona. Napis będzie usunięty jak tylko będą dobre warunku pogodowe do działania farb i chemikaliów, czyli powyżej 7 stopni ciepła – zapowiada Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy.

Z trawiastego boiska na co dzień korzysta ponad 100 zawodników Wisły Jabłonna, w tym dzieci, młodzież i dorośli. Jako inicjatywa społeczna „Jabłonna Dla Mieszkańców”, pragniemy, żeby nasi sąsiedzi mogli trenować w normalnych i schludnych warunkach. Trzymamy zatem Urząd Gminy za słowo!

Jabłonna Dla Mieszkańców