Mieszkańcy bali się szerszeni, osy zagnieździły się w urzędzie

Piątek na terenie gm. Jabłonna upłynął pod znakiem wyjazdów do usuwania gniazd owadów. Strażacy przeważnie zabierali roje os, ale w Chotomowie pojawiły się również szerszenie.

W piątek, 7 sierpnia ok. godz. 20.00 dyżurny przyjął zgłoszenie od właściciela nieruchomości na ul. Obrońców Modlina w Chotomowie. Jak okazało się, w podbitce dachowej budynku znajdowały się dwa gniazda – os oraz szerszeni. Druhom z OSP Jabłonna udało się usunąć pierwsze.

Więcej problemów sprawiło zlokalizowanie gniazda szerszeni. Strażacy nawet rozmontowali część dachu, ale z racji, że wciąż nie można było odnaleźć gniazda, w porozumieniu z właścicielem ustalili, że zostanie użyty preparat owadobójczy. Cała akcja trwała blisko dwie godziny.

O godz. 19.19 zadysponowano strażaków z OSP Chotomów na ul. Ogrodową w Chotomowie. Tam osy zagnieździły się w elewacji budynku jednorodzinnego, tuż nad oknem. Strażakom udało się usunąć gniazdo.

Z kolei o godz. 10.04 straż pożarna została wezwana do Urzędu Gminy, gdzie zauważono gniazdo os w żywopłocie znajdującym się przy wejściu do magistratu. Druhowie z OSP Jabłonna potrzebowali 24 minuty, żeby sprawnie przeprowadzić akcję usunięcia gniazda.

Jabłonna Dla Mieszkańców