Maja potrzebuje naszej pomocy

Malutka Maja jest chora na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Dziewczynce pilnie potrzebny jest asystor kaszlu, czyli sprzęt, który jednocześnie będzie rehabilitował jej oddech oraz ratował ją w nagłych przypadkach. Ten sprzęt kosztuje aż 20.000 zł.

Pamiętacie ile radości sprawił Wam pierwszy, samodzielny krok Waszego dziecka? Rodzicom Mai ta radość została również dana, lecz los wkrótce ją odebrał.

– Kiedy nasza córeczka skończyła 20. miesiąc życia, zapadł na nią wyrok – rdzeniowy zanik mięśni SMA. Diagnoza była dla nas wstrząsająca, ponieważ przez 1,5 roku swojego życia Maja rozwijała się w pełni prawidłowo. Wcześniej nic nie wskazywało na to, że może być śmiertelnie chora. Niestety miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, zaledwie 3 miesiące od postawionej diagnozy, nasza córka przestała chodzić – mówią rodzice Mai.

W walce z rdzeniowym zanikiem mięśni medycyna nadal przegrywa. Jednak ta walka trwa i w każdej chwili może nastąpić przełom. Pomóżmy Mai wytrwać jak najdłużej, by nie okazało się, że w chwili, kiedy medycyna zwycięży, jej nie będzie już z nami. Dajmy nadzieję na uśmiech na jej małej buzi i na twarzach rodziców, którzy niespokojnie nasłuchują czy kolejnym efektem rozwijającej się choroby nie będzie brak oddechu.

– Osłabiony odruch kaszlu w czasie choroby powoduje duszności i niesie za sobą ryzyko zalania płuc wydzieliną. Ostatnia infekcja pokazała nam, że Maja pilnie wymaga sprzętu, który jednocześnie będzie rehabilitował jej oddech oraz który będzie ratował ją w nagłych przypadkach oczyszczając jej drogi oddechowe. Takim sprzętem jest asystor kaszlu (koflator), tylko on na ten moment jest w stanie zabezpieczyć oddech naszej córki – mówią rodzice dziewczynki.

By zrealizować ten cel, potrzeba tylko i aż 20.000 zł. Nieważne czy ktoś uzna to za wielką czy mała sumę. Ważne, że nawet małe kwoty pochodzące od wielu osób pomogą ją szybko uzbierać. Wpłaty można kierować na rachunek bankowy Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi, której podopieczną jest Maja, z dopiskiem: Maja Numer rachunku: 69 1140 2017 0000 4702 1296 3116.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi – TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców