Lustro nie pokazywało samochodów

Przez kilka miesięcy lustro drogowe u zbiegu ul. Przylesie i Politechnicznej w Jabłonnie było pochylone tak, że nadjeżdżające samochody nie były w nim widoczne. Kierowcy narzekali, że na skrzyżowaniu jest niebezpiecznie.

Już w październiku jeden z mieszkańców informował Urząd Gminy, że lustro drogowe jest źle ustawione. Zauważył, że kierowcy oczekujący na wjazd na skrzyżowanie od południowo-wschodniej strony widzą w lustrze jedynie jezdnię, a nie pojazdy nadjeżdżające od strony północno-wschodniej.

– Uprzejmie proszę o sprawdzenie tego lustra i jego regulację, jeśli się da, to szybciej niż w ramach planowanej na przyszły rok przebudowy nawierzchni ulicy Przylesie. Nie sprawdzałem dzisiaj stanu tego lustra, ale kilka dni temu i jeszcze wcześniej zauważyłem, że lustro nie działa poprawnie – pisał do urzędu p. Maciej.

Po naszej interwencji lustro zostało naprawione.

– Lustro drogowe zlokalizowane na skrzyżowaniu ul. Przylesie z Politechniczną w dniu 11.12.2017 r. zostało skierowane w sposób zapewniający widoczność samochodów od strony lasu – poinformowała Urszula Wysocka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców