Linia dowozowa zlikwidowana

Od poniedziałku nie będzie kursować bezpłatna linia dowozowa obsługująca trasę PKP Chotomów – PKP Legionowo. Radny Syguła ma pretensje do wójta Chodorskiego, że likwiduje autobus, nie dając mieszkańcom nic w zamian.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy poruszono temat linii dowozowej, która od 2 lutego już nie będzie funkcjonować. Radny Arkadiusz Syguła obwinia wójta o jej likwidację.

– Na jednej z komisji sam pan wnioskował, że wydajemy rocznie ok. 200.000 zł na autobus, który wozi ludzi na targ do Legionowa. Nie zgadzał się pan z tym i powiedział, że mamy szukać oszczędności – odbił piłeczkę wójt Jarosław Chodorski.

– Wnioskowałem, żeby pan załatwił temat w odpowiedni sposób. Gdyby pan załatwił tzw. wspólny bilet, to wtedy można byłoby zrezygnować z autobusu. Pan jednak zlikwidował linię i odciął ludzi z Chotomowa od wspólnego biletu. Za takie załatwienie tematu “dziękuję” – odpowiedział radny Syguła.

Wójt bronił się, że gmina nawet w następnym tygodniu może zdecydować się na podpisanie porozumienia w sprawie wspólnego biletu, ale będzie to kosztować ok. 800.000 zł. Dodał również, że trwają obecnie rozmowy, ale efektów nie można spodziewać się w ciągu miesiąca bądź dwóch. Ponadto wójt zapowiedział, że nie ma możliwości przedłużenia funkcjonowania linii dowozowej nawet o 2-3 miesiące, ponieważ gmina musiałaby ogłosić przetarg.

– Skoro zabiera pan autobus, mieszkańcy powinni mieć w zamian np. wspólny bilet. W poprzednim roku, kiedy były prowadzone negocjacje, była wójt chciała się z panem spotkać. Pan jednak w ostatnich dwóch dniach nie miał czasu, żeby poprzednia wójt powiedziała panu, jak wyglądają negocjacje. Wtedy wspólny bilet był bardzo blisko – poinformował radny Syguła.

Jabłonna Dla Mieszkańców