Lindner nadal sołtysem Jabłonny. Nie było włodarzy

Wczoraj odbyły się wybory sołeckie w największej obok Chotomowa wsi na terenie naszej gminy – Jabłonnie. Na zebraniu nie było wójta Jarosława Chodorskiego, ani jego zastępcy Marcina Michalskiego.

W poniedziałek, 23 marca o godz. 18.00 w Domu Ogrodnika przeprowadzono wybory na sołtysa Jabłonny. Została nim będąca jedyną kandydatką Agata Lindner, która otrzymała 52 głosy.

Mieszkańcy wybrali również Radę Sołecką. Dostali się do niej wszyscy kandydaci, którzy wystartowali w wyborach – Jacek Komendarczyk (50 głosów), Janusz Jaguścik (45), Bogusława Kukla (48), Marzena Kur (45), Bożena Skrzecz (45), Adam Szczypkowski (50) i Tomasz Wodzyński (52).

– Chciałabym bardzo podziękować za ten wybór. Mam nadzieję, że nie zawiodę waszych oczekiwań. Dobrze współpracowało mi się z Radą Sołecką w poprzedniej kadencji. Liczę, że w tej współpraca także będzie owocna – mówiła Agata Lindner.

Co ciekawe, na wyborach sołeckich nie pojawił się wójt Chodorski. Jak udało się nam ustalić, w tym czasie był na posiedzeniu jednej z komisji Rady Powiatu. Dziwi jednak, że do Jabłonny nie został oddelegowany jego zastępca – Marcin Michalski. Wicewójt do tej pory nie pojawił się ani razu na wyborach sołeckich w gm. Jabłonna.

Miłym akcentem podczas poniedziałkowego zebrania było wręczenie podziękowań przez Agatę Lindner dla ustępującej Rady Sołeckiej, dyrektora GCKiS oraz druhów z OSP Jabłonna.

Zdjęcia z wyborów znajdują się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców