Lidl uciążliwy dla okolicznych mieszkańców

Jabłonna ponownie pojawiła się na szklanym ekranie. Tym razem TVP3 zainteresowało się problemem mieszkańców ul. Królewskiej, którzy od kilku lat muszą sobie radzić z uciążliwym sąsiedztwem okolicznego marketu. Mieszkańcy mają pretensje m.in. o wjeżdżanie samochodów ciężarowych na ich niewielką uliczkę.

W połowie stycznia ul. Królewską odwiedzili reporterzy Kuriera Mazowieckiego, którzy postanowili poruszyć na wizji temat uciążliwego dla mieszkańców marketu. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na ciężarówki, które już od godz. 6.00 przyjeżdżają z dostawami. Nie dość, że hałasują, to następnie wjeżdżają na ich ulicę.

 

– Powinny zawracać  na swoim placu, a wjeżdżają często na ul. Królewską, hałasując i wjeżdżając na chodnik – mówił Kurierowi Mazowieckiemu jeden z mieszkańców.

Jak poinformował reporter TVP3, przedstawiciel Lidla nie chciał wypowiedzieć się przed kamerą. Do redakcji Kuriera Mazowieckiego przesłano jedynie e-mail z informacją, że market zaproponował szereg udogodnień, które mają za zadanie zmniejszenie emisji dźwięków. Firma stwierdziła, że został zamontowany nowoczesny ekran dźwiękochłonny. Z kolei mieszkańcy uważają, że ekran jest źle wyprofilowany i jego powstanie nic nie zmieniło. Zauważyli, że badania wykazują przekroczenie norm hałasu. Prosili, żeby ekran został przebudowany, ale firma tego nie zrobiła.

 

Mieszkańcy wskazują, że kolejnym problemem jest brak toalet w sklepie, przez co klienci załatwiają swoje potrzeby praktycznie tuż pod oknami ich domów.

– Ustawienie toalet spowodowałoby niezadowolenie mieszkańców związane z nieestetycznym wyglądem terenu pod sklepem – odpowiedział Kurierowi Mazowieckiemu Lidl.

Mieszkańcy z ul. Królewskiej zwrócili się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Cały materiał przygotowany przez TVP3 można obejrzeć TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców