Lepsze warunki dla pasażerów. Wracają autobusy przegubowe

Od 1 października na terenie gm. Jabłonna znowu zobaczymy długie autobusy należące do Zarządu Transportu Miejskiego. W ostatnich tygodniach pasażerowie korzystali z krótkich, zatłoczonych pojazdów.

Przypomnijmy, na początku września z tras obsługujących gm. Jabłonna i Legionowo wycofano długie autobusy i zastąpiono je krótszymi jednostkami. ZTM tłumaczył, że było to spowodowane modernizacją trasy tramwajowej na Bródnie, gdzie w celu usprawnienia funkcjonowania komunikacji zastępczej, skierowano długie wozy.

– Gdy jeszcze jeździły dłuższe autobusy, były wypełnione po brzegi ludźmi i to szczególnie rano. Dlaczego zdecydowano się puścić krótsze jednostki? Pasażerowie czują się w nich jak sardynki. To nie podoba się wielu osobom, a każdy chce dojechać do pracy albo szkoły. Kto wprowadził taką zmianę? – denerwowali się nasi czytelnicy.

Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM obiecał redakcji portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców”, że po potwierdzeniu utrudnień występujących na liniach legionowski, ZTM postara się znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu. Dzisiaj dostaliśmy kolejną odpowiedź na nasze zapytanie prasowe.

– Od 1 października na linie legionowskie wrócą autobusy przegubowe – poinformował I. Krajnow z ZTM.

Jak przyznał, taka decyzja ZTM jest spowodowana chęcią poprawy sytuacji komunikacyjnej pasażerów korzystających z linii legionowskich. – A że pojawiły się ku temu możliwości taborowe, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu udziału autobusów przegubowych – dodał.

Jabłonna Dla Mieszkańców