Legionowo: Strażak na kwarantannie. Dezynfekcja strażnicy

W czwartek (2.04) do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dotarła informacja o kwarantannie jednego ze strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Strażak objęty został kwarantanną z powodu zakażenia koronawirusem jego członka rodziny.

W związku ze zdarzeniem poprosiliśmy o pomoc Specjalistyczną Grupę Chemiczno Ekologiczną z JRG 6 w Warszawie w zdezynfekowaniu pomieszczeń szatni – mówi mł. bryg. Łukasz Szulborski, dowódca JRG Legionowo.

Następnie na teren Komendy Powiatowej PSP w Legionowie przyjechały 4 zastępy grupy chemicznej z Warszawy. Dokonano odkażenia pomieszczenia szatni oraz strażaków będących na zmianie. Jedna ze zmian służbowych przebywa na kwarantannie. Pozostali strażacy zostali podzieleni tak, aby zapewnić ciągłość zdarzeń.

Po konsultacji z inspekcją sanitarną podjęto decyzję o pomocy JRG Legionowo w odkażaniu pomieszczeń szatni służbowych I zmiany JRG z Legionowa. Na miejsce skierowano SGChem – Eko z JRG 6 Warszawa. Zachowana jest ciągłość służby w Legionowie i powiat jest właściwie zabezpieczony – mówi mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie