Leczenie kanałowe za darmo

Urząd Gminy i Centrum Medyczne DP MED doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia programu leczenia stomatologicznego dzieci szkolnych. Usługi będą odbywać się w ramach wcześniej przyznanych środków finansowych.

Parę dni temu doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Gminy i DP MED. Spotkanie dotyczyło uszczegółowienia procedur medycznych, które można wykonywać w ramach gminnego programu “Profilaktyka i leczenie próchnicy u dzieci w Szkole Podstawowej w Jabłonnie i w Chotomowie” oraz ich ilości i częstotliwości w miesiącu lub roku. Rodzice skarżyli się, że muszą płacić za leczenie kanałowe zębów swoich dzieci.

– Program stomatologiczny od 31 marca został rozszerzony o leczenie kanałowe i zdjęcie pantomograficzne – informuje Dariusz Chorążewicz, właściciel DP MED. – Konsumpcja środków (przeznaczonych przez gminę – red.) będzie na pewno trochę większa, w ten sposób w każdym miesiącu będziemy mogli przyjąć trochę mniejszą liczbę pacjentów. Gmina poprosiła nas, aby środki rozdzielać tak, aby starczyły na cały okres trwania programu, tym samym w każdym miesiącu możemy wykonać określoną liczbę procedur medycznych – dodaje.

D. Chorążewicz przyznaje, że gmina nie przewiduje zwiększenia środków na gminny program w związku z rozszerzeniem usług. Potwierdza to jabłonowski urząd.

Jabłonna Dla Mieszkańców