Latarnie już nie oświetlają pól

Gmina Jabłonna wydała około 68.000 złotych na projekt i budowę oświetlenia ul. Chabrowej w Rajszewie. Blisko połowa zainstalowanych latarni już nie świeci.  Powód? Zostały wyłączone, ponieważ oświetlały tylko pola.

– Jestem zwolennikiem budowy oświetlenia, ponieważ znacząco poprawia bezpieczeństwo, ale trzeba to robić z głową. Nie wiem, w jakim celi urząd stawiał latarnie w szczerym polu, tam gdzie nie ma ani jednego domu czy nawet drogi. Może byłoby lepiej postawić je na ulicach, gdzie mieszkają ludzie? W całej gminie takich ulic jest pełno – mówi Filip Zając, mieszkaniec Chotomowa.

W drugiej połowie poprzedniego roku na ul. Chabrowej w Rajszewie wybudowano 16 latarni. Na ten cel wydano 63.200 zł. Z kolei w 2015 roku przeznaczono 4.674 zł na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Jak okazuje się, 7 latarni powstało pośród pól. Po tym jak zapytaliśmy, dlaczego latarnie oświetlają łąki, zostały one wyłączone. Szkoda tylko, że urząd przed wykonaniem inwestycji nie pomyślał nad zasadnością budowy oświetlenia na łąkach.

Jabłonna Dla Mieszkańców