Kuchnia w przedszkolu w Chotomowie wznowi pracę

Gminne Przedszkole w Chotomowie zaczyna normalnie funkcjonować po zakażeniach salmonellą, do których doszło miesiąc temu. Możliwe, że już w następnym tygodniu pion kuchenny będzie przygotowywał posiłki dla dzieci.

Miesiąc temu ponad 100 osób, w tym dzieci i pracownicy chotomowskiego przedszkola, musiało skorzystać z opieki medycznej w związku z salmonellą. Placówka przez wiele dni nie funkcjonowała, natomiast zdrowie dzieci przebywały w domach. W tym czasie przedszkole było dezynfekowane.

– Przedszkole od ponad tygodnia funkcjonuje, liczba dzieci codziennie wzrasta i w tej chwili przekracza już setkę na 175 dzieci. Jeśli chodzi o stan zdrowia dzieci, to wszystkie już wyszły ze szpitali i należy mieć nadzieję, że nie wystąpią nawroty choroby. Wyłączeni z pracy są pracownicy pionu kuchennego oraz bodajże 5 pań woźnych. Pozostali pracownicy jeszcze są w stanie zapewnić opiekę tym dzieciom, które przychodzą do przedszkola – mówił w poniedziałek Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych.

Obecnie posiłki do przedszkola dostarcza firma cateringowa. Możliwe, że kuchnia będzie czynna już w następnym tygodniu bądź jeszcze kolejnym. Jej ponownie uruchomienie zależy od tego, kiedy lekarze dopuszczą pracowników do wykonywania swoich obowiązków. Naczelnik podkreślił, że obecnie nie ma żadnego zagrożenia, a gmina – dezynfekując kuchnię po raz kolejny – jedynie dmucha na zimne.

– W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z paniami z Sanepidu i powiedziały mi, że w zasadzie wszystko w przedszkolu w Chotomowie jest przygotowane i właściwie nie mają żadnych zastrzeżeń do uruchomienia pionu kuchennego, tylko pracownicy przechodzą jeszcze rekonwalescencję związaną z chorobą – mówiła radna Teresa Gałecka.

Jabłonna Dla Mieszkańców