Kto wójtem gm. Jabłonna?

Jarosław Chodorski, Katarzyna Dąbrowska, Mariusz Grzybek i Adam Krzyżanowski powalczą 21 października o fotel wójta gm. Jabłonna. Kto wspiera tych kandydatów?

Do wyścigu o stanowisko wójta zgłosiło się 5 kandydatów: A. Krzyżanowski, M. Grzybek, K. Dąbrowska, J. Chodorski oraz Waldemar Kurek-Mosakowski. Ostatni z nich już wypadł z gry – okazało się, że nie uzbierał odpowiedniej liczby kandydatów na radnych, przez co sam nie mógł wystartować w wyborach na wójta. Problemy z zebraniem kandydatów na radnych mieli również J. Chodorski oraz M. Grzybek, którzy jednak ostatecznie wystawią swoich przedstawicieli w 9 okręgach na 15 możliwych. Z kolei K. Dąbrowska posiada komplet kandydatów, natomiast A. Krzyżanowskiemu do kompletu zabrakło jednego kandydata.

Wszyscy kandydaci na wójta określają siebie jako niezależnych. W przypadku M. Grzybka jest to jednak złudne, ponieważ nieoficjalnie jest powiązany ze środowiskiem legionowskiej Platformy Obywatelskiej. M. Grzybka wspiera m.in. Zbigniew Garbaczewski będący czołową postacią PO w naszym powiecie i jednocześnie częsty uczestnik manifestacji antyrządowych oraz Paweł Krajewski, który także nie kryje się ze swoimi sympatiami. Ponadto M. Grzybka wspiera przewodniczący Rady Gminy – Witold Modzelewski.

Według nieoficjalnych informacji Radomir Czauderna starał się o poparcie Prawa i Sprawiedliwości dla J. Chodorskiego. Możliwe, że obecny wójt spalił za sobą mosty już na początku kadencji, kiedy wstąpił do Komitetu Honorowego Jana Grabca z PO. Poseł opozycji jest bowiem jednym z największych wrogów PiS. J. Chodorski może liczyć na nieoficjalne poparcie KWW Jabłonna Razem, którego założycielami są Wojciech Nowosiński oraz jego siostra. W tej kadencji Jabłonna była niedoinwestowania przez wójta Chodorskiego i prawdopodobnie dlatego kandydaci z KWW Jabłonna Razem woleli wystartować pod własnym szyldem, aby nie być kojarzonymi z J. Chodorskim i tym samym nie obniżać swoich szans na zdobycie mandatów. Obecnemu wójtowi udało się namówić R. Czaudernę do porzucenia barw PiS na rzecz jego komitetu, pozyskał także dwóch radnych: Bogumiłę Majewską i Tomasza Wodzyńskiego. Radnych w swoich komitetach mają także Adam Krzyżanowski: Teresą Gałecką i Martę Lipińską oraz Katarzyna Dąbrowska – Zenona Chojnackiego.