Będą inwestycje na osiedlach Jabłonny

Mimo że na osiedlach za obwodnicą mieszka kilka tysięcy osób, od lat ta część Jabłonny jest mocno niedoinwestowana. Ma to się zmienić w najbliższych latach. Przebudowa ul. Przylesie, budowa kompleksu oświatowego czy lokalna linia autobusowa – to tylko część inwestycji, które zamierza zrealizować Adam Krzyżanowski, kandydat na wójta gm. Jabłonna.

Komitet Wyborczy Wyborców Adama Krzyżanowskiego „Chcemy Zmian” zorganizował konferencję poświęconą inwestycjom na osiedlach: Przylesie, Leśna, Słoneczna Polana, Bukowy Dworek i Bukowiec, które mają zostać wykonane w latach 2018-2023. Propozycje dla mieszkańców osiedli przedstawili Adam Krzyżanowski, który ubiega się o urząd wójta oraz kandydaci na radnych: Anna Murawska-Furmanek i Robert Burczyński.

– To mieszkańcy składają się na budżet gminy, którym zarządzają wójt i Rada Gminy. Przy pełnej współpracy, zarządzanie będzie realizowane prawidłowo, natomiast przy kłótniach, waśniach i krzykach na sesjach i komisjach nie ma żadnego zarządzania i wszystko realizowane jest bez perspektywicznego myślenia – stwierdził A. Krzyżanowski.

Jednym z priorytetów nowej kadencji będzie przebudowa ul. Przylesie.

– Do inwestycji należy podejść profesjonalnie i wykonać odwodnienie, solidną podbudowę ulicy i dopiero wylać asfalt. Kiedyś były tutaj płyty, które zostały zalane asfaltem i ta droga nie jest dostosowana do tego, żeby jeździły po niej autobusy, wywrotki czy betoniarki. Wykonanie jedynie nakładki nie rozwiąże problemu złego stanu ul. Przylesie – mówiła A. Murawska-Furmanek.

A. Krzyżanowski zamierza postawić na budowę pełnego kompleksu oświatowego, na który będzie składać się szkoła, przedszkole i żłobek. Kompleks będzie posiadał zaplecze sportowe. Kolejnym ważnym elementem będą bezpieczne przejścia dla pieszych z odpowiednim oznakowaniem oraz oświetleniem. Kandydat na wójta chce również wybudować na jabłonowskich osiedlach ścieżki rowerowe – ale nie takie jak na ul. Modlińskiej, tj. wymalowane, czerwone pasy, tylko wyseparowane, odsunięte od jezdni. Bezpieczeństwo ma zwiększyć także budowa chodnika na ul. Szarych Szeregów.

– Mieszkam tu 16 lat i nie ma dnia, żebym nie żałowała, że przeprowadziłam się. Zimą nie można dostać się do domu, jestem odcięta od świata. Tak zapuszczonej Jabłonny i gminy jak żyję, jeszcze nigdy nie widziałam. Wystawiłam swój dom na sprzedaż, bo ja tu już nie chcę mieszkać – powiedziała mieszkanka, która przysłuchiwała się konferencji.

R. Burczyński zauważył, że sporym problemem są stare, zniszczone place zabaw. A. Krzyżanowski zamierza po objęciu urzędu rozpocząć ich przebudowę, ponieważ – jak twierdzi – nie może być tak, że nawet piasek nie jest w nich wymieniany przez lata. Poruszono także temat komunikacji – kandydaci zadeklarowali uruchomienie lokalnej linii autobusowej, które będzie obsługiwać osiedla oraz działania na rzecz skomunikowania gminy z metrem. W trakcie konferencji poinformowano, że ważne będą również kwestie budowy nowej ulicy łączącej osiedla z Legionowem (obecnie dzieci jeżdżą przez las nawet wieczorami, żeby skrócić sobie drogę) i wykorzystanie jednej z działek gminnych na cele rekreacyjne dla mieszkańców tej części Jabłonny.

Jabłonna Dla Mieszkańców