Konsultacje ws. nowej linii kolejowej. Przedstawiono siedem wariantów

Do 7 lipca potrwają konsultacje społeczne dla projektu „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”. Tym razem przedstawiono mieszkańcom siedem propozycji korytarzy nowoprojektowanej linii kolejowej, w tym przebiegające przez gm. Jabłonna. Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców gm. Jabłonna odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00.

Wspomniana dokumentacja opracowywana jest na potrzeby PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Parę miesięcy temu projektanci zaproponowali trzy korytarze, które ich zdaniem pozwalałyby na wybór przebiegu korytarza projektowanej linii kolejowej na odcinku Warszawa Praga – Nasielsk (Kątne/Świercze). W związku z wieloma uwagami mieszkańców pow. legionowskiego, podjęto jednak decyzję o dalszym kontynuowaniu konsultacji społecznych, które ostatecznie potrwają do 7 lipca.

– W celu ułatwienia organizacji spotkań oraz ich moderacji, odbędą się one w czterech terminach – oddzielnie dla mieszkańców poszczególnych gmin w obszarze bezpośredniego oddziaływania Projektu. Zainteresowane osoby zapraszamy w dniach 14 – 18 czerwca 2021 r. na spotkania konsultacyjno – informacyjne on-line na platformie MS Teams – informują projektanci.

Spotkanie dla mieszkańców gm. Jabłonna i Białołęki odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00, zaś dzień wcześniej zostanie zorganizowane dla mieszkańców Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Wieliszewa (także o godz. 18.00). Ze szczegółowym harmonogramem konsultacji oraz instrukcją dotyczącą udziału w spotkaniach online można zapoznać się TUTAJ.

Projektanci w ramach konsultacji społecznych poddają pod ocenę siedem propozycji przebiegów korytarzy, w tym przez teren gm. Jabłonna. Między innymi korytarz III zakłada budowę linii kolejowej na terenie Jabłonny i Rajszewa, ingerencję w obszary zalesione oraz kolizję z zespołem pałacowo-parkowym. Z materiałami informacyjnymi dotyczącymi poszczególnych korytarzy można zapoznać się TUTAJ.