Konflikt wójta z przewodniczącym o termomodernizację

W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy zostanie wykonana termomodernizacja Domu Ogrodnika w Jabłonnie. Powód? Brakujące środki muszą zostać przesunięte w budżecie gm. Jabłonna. Wójt zamiast przygotować uchwałę na lutową sesję Rady Gminy, teraz skupia się na internetowych atakach na przewodniczącego rady. Ten z kolei odmawia zwołania sesji nadzwyczajnej. Sytuacja jest patowa.

Od kilku tygodni wójt Jarosław Chodorski nie ma czasu i zapewne ochoty na udział w posiedzeniach Rady Gminy. Pod koniec lutego już na początku sesji wyszedł wraz z urzędnikami z sali obrad, natomiast w tym tygodniu nawet nie pojawił się na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej. Jeszcze niedawno pisaliśmy, że nieobecności wójta i wicewójta mogą doprowadzić do paraliżu jabłonowskiego samorządu. Niestety powoli realizuje się czarny scenariusz.

Gmina Jabłonna w dalszym ciągu nie może rozpocząć prac związanych z termomodernizacją Domu Ogrodnika. W budżecie brakuje środków na ten cel. Mimo że urzędnicy wiedzieli o tym od 5 lutego, kiedy to odbyło się otwarcie ofert, wójt nie przygotował na 28 lutego, czyli na sesję rady, projektu uchwały budżetowej zakładającej zwiększenie środków na ten cel.

– 30 dni to było za mało panowie wójtowie, żeby przygotować przetarg i uchwałę budżetową na dzisiejszą sesję? – pytał w lutym Witold Modzelewski, przewodniczący rady.

Urzędnicy wyrobili się dopiero w marcu i właśnie wtedy władze gminy dwukrotnie wystąpiły o zwołanie sesji nadzwyczajnej, podczas której radni mogliby dokonać zmian w budżecie. W obu przypadkach W. Modzelewski poinformował wójta, ze termin sesji wyznaczy w momencie, kiedy otrzyma odpowiedź na wniosek skierowany do wojewody. Dotyczy on opuszczenia sesji przez wójta i urzędników oraz możliwości procedowania uchwał w czasie ich nieobecności.

– Chciałbym wyrazić swój sprzeciw wobec zachowania Przewodniczącego Rady Gminy Jabłonna oraz zapewnić Państwa iż dołożę wszelkich starań by takie decyzje p. Modzelewskiego nie wpłynęły negatywnie na rozwój Naszej Gminy wbrew woli mieszkańców – atakuje na Facebooku wójt Chodorski.

Opisywane wydarzenia pokazują czarno na białym, do czego prowadzi brak współpracy w samorządzie. Zamiast rozmów w sali obrad, wójt ogranicza się do dyskusji w internecie. Tylko czy w Jabłonnie sprawdzi się model wirtualnej gminy?

Na zdjęciu wójt Chodorski i przewodniczący Modzelewski. Jeszcze w 2015 roku nie było tak ostrego konfliktu jak teraz.

Jabłonna Dla Mieszkańców