Kolejne wybory w sołectwach

Uwaga mieszkańcy Trzcian, Chotomowa i Rajszewa! W tym tygodniu w waszych miejscowościach odbędą się zebranie wiejskie, podczas których wybierzecie nowych sołtysów i rady sołeckie.

Najpierw – bo w środę, 18 marca o godz. 18.00 – do urn wyborczych na gminnym placu zabaw w Suchocinie udadzą się mieszkańcy Trzcian. O funkcję sołtysa ubiega się dwóch kandydatów: Ryszard Doktor i Marta Wanna.  Tym samym w wyborach nie bierze udziału obecna sołtys Trzcian – Wioletta Głuch. Z kolei w Radzie Sołeckiej chcą zasiadać: Krzysztof Buras, Żaneta Dobrowolska, Beata Rasińska, Mariusz Rosiak oraz Joanna Sapiejewska.

W piątek, 20 marca o godz. 18.00 w filii GCKiS na ul. Partyzantów 27 rozpocznie się zebranie wiejskie w Chotomowie. Mieszkańcy wybiorą sołtysa spośród czterech kandydatów: Mariana Budziaka, Anety Mrozek, Artura Oleksiaka (obecny sołtys) i Dariusza Parola. W wyborach do Rady Sołeckiej wystartują: Grażyna Andriasyan, Beata Grabowska, Mariusz Grzybek, Hanna Jędrzejczak, Piotr Kubacki, Paweł Lewandowski, Barbara Niemyjska, Renata Niemyjska, Katarzyna Oleksiak-Kut, Teresa Rudnicka, Tomasz Rybałko, Aneta Senkowska i Danuta Zuch.

Ostatnie w tym tygodniu wybory odbędą się w filii GCKiS w Skierdach. Mieszkańcy Rajszewa będą mogli zagłosować tylko na jednego kandydata na sołtysa – Hannę Grzelak (obecna sołtys). Natomiast w Radzie Sołeckiej chcą zasiadać: Maria Holka, Halina Kacperska, Marek Konowrocki, Agnieszka Mołodowiec, Krystyna Walczak i Krzysztof Wielądek.

Jabłonna Dla Mieszkańców