Kolejne problemy ze ścieżkami rowerowymi

Mimo że w tym tygodniu rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej na dwukilometrowym odcinku wzdłuż ul. Modlińskiej, realizacja projektu jest mocno zagrożona. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert na kolejne dwa odcinki i te znacząco przewyższają kwoty przewidziane przez Urząd Gminy na sfinansowanie inwestycji.

Jeszcze w tym roku w ramach wspólnego projektu gmin Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew, ma powstać wspólna sieć ścieżek rowerowych. Zgodnie z założeniem projektu, gm. Jabłonna miała wybudować kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, jednak szanse na realizację tych planów są minimalne. Dopiero w tym tygodniu rozpoczęto budowę pierwszego, dwukilometrowego odcinka wzdłuż ul. Modlińskiej w Jabłonnie.

Aby projekt został zrealizowany i nie było ryzyka, że w wyniku zaniechań jabłonowskiego magistratu, pozostałym gminom partnerskim zostanie zmniejszona lub cofnięta kwota dofinansowania, na terenie naszej gminy muszą zostać wybudowane kolejne odcinki. Ich realizacja stoi jednak pod znakiem zapytania – wczoraj dokonano otwarcia ofert na odcinki wzdłuż: drogi wojewódzkiej DW 632 w Józefowie II oraz ul. Zegrzyńskiej, Szkolnej, Modlińskiej i Złotej Renety wraz z połączeniem z ul. Modlińską w Jabłonnie. W obu przypadkach oferty przewyższają zaplanowane środki. Urząd zamierzał przeznaczyć 1.013.386.34 zł na inwestycję w Józefowie II, natomiast OK.-BUD Piotr Morawski zaproponował 1.400.000 zł, z kolei Mróz Janusz Roboty ziemne-budowlane zażyczył sobie 1.949.000,01 zł za odcinek w Jabłonnie, natomiast gmina chciała przeznaczyć na ten cel 289.408,31 zł.

W ogłoszonym przetargu nie przewidziano budowy ścieżek rowerowych we wsiach zachodnich.

Jabłonna Dla Mieszkańców