Kolejna wieża telefonii komórkowej na Bukowcu?

Do starostwa powiatowego wpłynął wniosek dotyczący powstania kolejnego masztu telefonii komórkowej na Bukowcu. Wieża miałaby zostać wybudowana na działce należącej do gminy w ramach tzw. specustawy telekomunikacyjnej.

Operatorzy telefonii komórkowej upodobali sobie jabłonowski Bukowiec w temacie stawiania masztów. Ponad rok temu, mimo protestów mieszkańców, została tam wybudowana wieża telefonii komórkowej. Teraz zanosi się na to, że na Bukowcu może powstać kolejny maszt. Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy radny Zenon Chojnacki powiedział, że dotarły do niego informacje, że taka inwestycja miałaby zostać zrealizowana na działce gminnej.

– Czy pan wójt jest za wieżą czy przeciwko wieży? Co urząd zamierza zrobić, żeby wieża nie powstała? – zapytał radny Chojnacki.

– W tej chwili taki wniosek wpłynął do starostwa – wójt potwierdził, że jeden z operatorów ubiega się o wybudowanie wieży. – Już zabrałem głos w tej sprawie, że nie wyrażamy zgody, żeby na naszej nieruchomości w trybie specustawy taka wieża powstała – dodał.

Radny Chojnacki obawia się, że mieszkańcom i gminie może nie udać się zatrzymać operatora. Jego obawy nie są bezpodstawne, ponieważ przepisy tzw. specustawy telekomunikacyjnej ułatwiają firmom realizację tego typu inwestycji. Jak będzie tym razem?

Daniel Szablewski