Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali w Suchocinie do kontroli drogowej kierowcę Hondy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że w 2014 roku cofnięto mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Legionowa w miejscowości Suchocin zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hondy. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 30-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2014 roku.

Teraz 30-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

/redakcja/
Źródło: Policja