Kiedy Zegrzyńska 1 będzie gotowa do przyjęcia lokatorów?

Mieszkańcy zniszczonego budynku komunalnego przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie czekają na spełnienie obietnic złożonych przez wójta i przeniesienie ich w cywilizowane warunki. Czy do najbliższych wakacji zostaną wyremontowane pomieszczenia przy ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie?

W poprzednim miesiącu trwały prace dotyczące opracowania ekspertyzy technicznej budynku przy ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie. Urząd Gminy chciał otrzymać ocenę stanu technicznego obiektu, który został zakupiony przez jabłonowski samorząd na początku bieżącej kadencji. Dzięki opracowaniu urzędnicy będą dysponować m.in. oceną  przydatności budynku do dalszego użytkowania lub planowanej przebudowy oraz wiedzą na temat zakresu koniecznych napraw. Za wykonanie ekspertyzy firma Info.-Inż.-Media z Jabłonny zainkasuje 33.210 zł.

Wspomniana ekspertyza zostanie opracowana w celu przeprowadzenia postępowania na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej na termomodernizację, przebudowę i remont budynku.

Z informacji uzyskany podczas posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, ustaliliśmy, że do wyremontowanego budynku docelowo zostanie przeprowadzonych z ul. Modlińskiej 130 sześć rodzin, które obecnie posiadają umowy najmu oraz regularnie płacą czynsz. Właśnie z myślą o nich powstaną 4 lokale o powierzchni 30 metrów kwadratowych i po jednym – 20 i 40 metrów kwadratowych.

Podczas obrad nie padły jednak żadne deklaracje, co do terminu przeprowadzki. Czy nastąpi to jeszcze przed wakacjami, o czym w marcu mówili nam mieszkańcy z ul. Modlińskiej 130?

– Mieliśmy przeprowadzić się na Zegrzyńską 1 już w grudniu poprzedniego roku. Było mówione, że w tym celu zakupiono tamten budynek. Nie udało się w grudniu. Teraz wójt zapewnia, że będzie starał się, żeby na wakacje nas przeprowadzić. Wójt jeszcze przed wyborami wyszedł z inicjatywą, że nam pomoże i da te mieszkania. Tracę nadzieję, że przeprowadzka nastąpi do wakacji, tak jak znowu nam obiecano – usłyszeliśmy dwa miesiące temu od jednej z mieszkanek.

Jabłonna Dla Mieszkańców