Kiedy naprawią niedziałające oświetlenie?

Od miesiąca nie działa oświetlenie wzdłuż ul. Partyzantów w Chotomowie. – Szkoda została zlokalizowana, tylko teraz trwają małe przepychanki pomiędzy Urzędem Gminy Jabłonna, a firmą, którą chcą w ramach reklamacji zmusić do działania i szybkiego naprawienia szkody – informuje sołtys Chotomowa Sylwester Machnio.

Mija już miesiąc, od kiedy nie działa oświetlenie wzdłuż ul. Partyzantów w Chotomowie.

– Dzisiaj zapytaliśmy urzędnika gminy, dlaczego po miesiącu jeszcze nie działa jeszcze oświetlenie? – „Jest awaria pod chodnikiem, jutro odbędzie się wizja lokalna w celu naprawy. Wszystko jest pod kontrolą. Wina nie jest po stronie urzędu gminy. Jest to awaria prawdopodobnie spowodowana przez Starostwo Powiatowe. Wszelkie starania jutro będą czynione” – informuje gmina Jabłonna – czytamy w Życiu Chotomowa.

Sytuację opisuje również sołtys Chotomowa.

– Podczas robót, które miały miejsce dwa miesiące temu i były związane w wykonaniem odwodnień na ulicy Partyzantów, a potem Chotomowskiej (studzienki), firma wynajęta przez Starostwo naruszyła kabel elektryczny, który zasila latarnie. Na początku to jeszcze jakoś funkcjonowało, a potem jak pod kable podeszła woda, to nastąpiła awaria. Szkoda została zlokalizowana, tylko teraz trwają małe przepychanki pomiędzy UGJ, a firmą którą chcą w ramach reklamacji zmusić do działania i szybkiego naprawienia szkody – pisze sołtys Sylwester Machnio.

fot. czytelnik