Jubileusz marszałka Struzika. To już 18 lat

Funkcję marszałka województwa Adam Struzik objął w 2001 r. Od tego momentu minęło 18 lat. – To był dobrze wykorzystany czas. Mazowsze stało się jednym z najlepiej rozwijających się regionów europejskich – pisze Urząd Marszałkowski.

Marszałek Adam Struzik był i jest czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Jest animatorem współpracy kulturalnej, naukowej i biznesowej w województwie mazowieckim, ale też inicjatorem wielu projektów i programów związanych z efektywnym i wieloaspektowym rozwojem regionu. Od początku promuje ideę samorządności, stawia na współpracę, kształtując społeczną kreatywność oraz lokalne partnerstwo w myśl zasady rzetelne informowanie – otwarte słuchanie.

– Dziś mija 18 lat mojej wspaniałej przygody z samorządem województwa i funkcją marszałka tego najpiękniejszego regionu. Co czuję? Trudno to zamknąć w jednym słowie. Nie da się. Satysfakcję – to na pewno. Radość – tak, szczególnie patrząc, jak olbrzymie zmiany zaszły w tym czasie na Mazowszu, ile udało nam się wspólnie zrobić. Wdzięczność – to również. Wdzięczność dla wszystkich osób, z którymi w tym czasie przyszło mi pracować, z którymi się zgadzałam, ale i tych, z którymi różniły nas poglądy. Bo w samorządzie najważniejsza jest współpraca i słuchanie ludzi. Dziękuję wszystkim za pamięć i życzenia – mówi marszałek Adam Struzik.

Wieloletnia praca na rzecz Mazowsza przynosi wymierne efekty. Sukcesem, o którym trzeba wspomnieć jest m.in. wygrana walka o naprawę systemu korekcyjno-wyrównawczego, tzw. janosikowego oraz batalii o podział statystyczny województwa. Właśnie stał się on realnym faktem – Mazowsze otrzyma godne wsparcie z UE – to efekt nowej propozycji wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.

Jubileusz pracy marszałka w samorządzie Mazowsza był też pretekstem do rozmowy o codziennych wyzwaniach, z jakimi mierzą się samorządowcy. Powodzenia w realizacji wszystkich planów i zamierzeń związanych z rozwojem regionu, ale też zdrowia i osobistej satysfakcji z pracy na rzecz Mazowszan życzyli marszałkowi pozostali członkowie zarządu województwa – Elżbieta Lanc, Janina Ewa Orzełowska, Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski oraz samorządowcy.

Źródło / fot.: Urząd Marszałkowski