„Jest jak jest”, czyli problem ze ścieżkami rowerowymi

Mimo że mamy już drugą połowę stycznia, Urząd Gminy Jabłonna w dalszym ciągu nie ogłosił przetargu na budowę ścieżek rowerowych. Jeszcze w ubiegłym miesiącu urząd posiadał jedynie 35-40% pozwoleń na budowę. Gmina nie wyrobi się z inwestycją?

Pod obrady powrócił temat budowy ścieżek rowerowych na terenie gm. Jabłonna.

– Czy mamy szansę wybudować ścieżki rowerowe? Jeśli tak to kiedy? Przepraszam, że to pytanie jest takie brutalne, ale mamy 11 miesięcy do końca kadencji i nas już nie stać na to, żebyśmy mówili: „może będziemy mieć, może nie”. Po prostu potrzebujemy tych ścieżek – mówił na grudniowej sesji rady Zenon Chojnacki.

Radny stwierdził, że widzi, iż ścieżki rowerowe powstają w innych gminach, tylko nie w gm. Jabłonna.

– Cały czas jestem pewny, że ten pierwszy etap zostanie wykonany do listopada 2018 roku. Taki jest termin zgodnie z aneksem podpisanym przez lidera projektu i myślę, że to jest standard minimum, który będzie realizowany. Cały czas mam nadzieję, że będzie i jestem pewny tego, że będzie – zapewniał Sławomir Wieczorek, odpowiedzialny w Urzędzie Gminy za tę inwestycję.

Urzędnik mówił, że przedstawiciele jabłonowskiego samorządu byli już parę razy na rozmowach z urzędnikami z Warszawy i z ich strony było widać chęć współpracy i zrozumienie, że  „jest jak jest”.

Mimo że czas wykonania zadania został wydłużony do końca listopada, nie wiadomo, czy gm. Jabłonna wyrobi się z budową ścieżek rowerowych. Według danych z poprzedniego miesiąca, urząd uzyskał jedynie 35-40% pozwoleń na budowę. Nadal również nie ogłoszono przetargu na budowę ścieżek rowerowych.

Jabłonna Dla Mieszkańców