Jeden trafił do więzienia, drugi wpłacił grzywnę

Policjanci z Jabłonny ujawnili w tym tygodniu dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. 36-letni Adrian J. spędzi najbliższe 10 miesięcy za kratkami, natomiast 43-letni Rafał K. miał odbyć 8 dni kary aresztu, ale skorzystał z możliwości wpłacenia grzywny i odzyskał wolność.

We wtorek, tuż po południu, do legionowskiej komendy na czynności procesowe stawił się 36-letni Adrian J. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Jabłonny i trafił do jednego z warszawskich aresztów, ponieważ policjanci z legionowskiej komendy,  oprócz przesłuchania Adriana J. ustalili także, że Sąd Rejonowy w Legionowie wydał już wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Poszukiwania prowadził właśnie komisariat z Jabłonny.

Policjanci z Jabłonny zatrzymali również 43-letniego mężczyznę, którego poszukiwania w celu doprowadzenia do aresztu na 8 dni kary nakazał policji legionowski sąd. Rafał K. miał jednak daną przez sąd możliwość wpłacenia na konto sądu zaległej grzywny w zamian za odstąpienie od pobytu w areszcie.  Gdy tylko zaległa grzywna w kwocie 800 zł trafiła na wskazane przez sąd konto, mężczyzna odzyskał wolność.

Jabłonna Dla Mieszkańców