Jechał 141 km/h przez Suchocin. Stracił prawo jazdy

Pomimo policyjnych apeli dotyczących przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Tym razem mundurowi z legionowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 141 km/h. Do interwencji doszło na terenie Suchocina.

– Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach , szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się głównie na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych – mówi podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

W niedzielę (29.11) funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego namierzyli 33-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, który zgodnie ze wskazaniem policyjnego radaru w Suchocinie pędził swoim autem z prędkością 141 km/h, czyli o 91 km/h za szybko. Mężczyzna straciła uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres trzech miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

fot. pixabay