Janówek Drugi blisko kanalizacji

Od lat mówi się o wybudowaniu kanalizacji w Janówku Drugim. Radna Teresa Gałecka wzięła sprawy w swoje ręce i przekonała Radę Gminy do przeznaczenia 300.000 zł na rzecz gm. Wieliszew. Nasi sąsiedzi wybudują przecisk pod torami, który w przyszłości umożliwi podłączenie Janówka Drugiego do kanalizacji.

– Rozmawiałem z p. Pawłem Kownackim, wójtem Wieliszewa i doszliśmy do porozumienia, że będzie mu łatwiej wejść w ustalenia z naszą gminą, jeśli dołożymy się do inwestycji. Janówek Drugi czeka już 4 lata na kanalizację. Jeśli nie zdecydujemy się na pomoc finansową, Wieliszewowi nie będzie zależało, żeby ta inwestycja była wykonana na naszym terenie – tłumaczyła radna Gałecka.

Gm. Wieliszew ogłosiła przetarg na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Górze oraz Janówku. W zakres prac wchodzi wykonanie kanału tłocznego na terenie zamkniętym PKP wraz z przejściem pod nasypem linii kolejowej nr 9.

– Zakres dotyczący przejścia pod torami kolejowymi oraz wykonanie odcinka w ul. Dworcowej umożliwi przyłączenie się do sieci nieruchomości z obszaru gm. Jabłonna, dlatego będziemy prosić o partycypowanie w kosztach inwestycji przez jabłonowski samorząd. Tym bardziej cieszy nas informacja, jaką Państwo nam przekazują, że Gmina Jabłonna w swoim budżecie zarezerwowała już środki finansowe na współfinansowanie tej inwestycji – mówi Magdalena Radzikowska z Urzędu Gminy Wieliszew.

W budżecie naszych sąsiadów na tę inwestycję zarezerwowano 1.600.000 zł, co jednak uniemożliwia wybranie wykonawcy, ponieważ oferty są wyższe. Jeśli gm. Wieliszew nie uda się wygenerować oszczędności z innych zadań inwestycyjnych, to może zajść konieczność ponownego ogłoszenia przetargu, ale w mniejszym zakresie rzeczowym, co jednak nadal będzie stwarzało możliwość wpięcia się do systemu przez gm. Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców