Jakub Rochnowski motorowodnym Mistrzem Polski 2021

W miniony weekend mieszkaniec Chotomowa 16-letni Jakub Rochnowski zwyciężył, w odbywających się na jeziorze rogozińskim, III eliminacjach Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski i zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii GT30.

W eliminacjach w Rogoźnie Jakub Rochnowski zmierzył się z 11 motorowodniakami nie tylko z polskich klubów motorowodnych. Wśród zawodników znalazła się Mistrzyni Świata w tej klasie Łotyszka Laura Lakovica oraz dwóch Słowaków Simon Jung i Oliwier Sira.

Zawody w Rogoźnie zakończyły tegoroczny sezon Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. W sumie odbyły się trzy eliminacje: dniach 26-27 czerwca 2021 r. w Chodzieży, 7-8 lipca 2021 r. w Trzciance oraz 24-26 września 2021 r. w Rogoźnie.

Nastolatek przygodę ze sportem motorowodnym rozpoczął w wieku 9 lat, startując w młodzieżowej klasie GT15. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski w tej klasie oraz finalistą Mistrzostw Europy i Świata. W zeszłym roku, osiągając wymagany wiek minimalny, zaczął ścigać się w klasie dorosłej GT30 i zdobył po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski. Zdobyte w tym roku szóste miejsce w Mistrzostwach Europy dało mu awans do polskiej kadry narodowej.

Fot. Patryk Harmaciński, Simona Suprino