W Jabłonnie nie podłączają się do kanalizacji

Przez blisko cztery miesiące tylko dwie nieruchomości zostały przyłączone do sieci kanalizacyjnej, którą Urząd Gminy wybudował w poprzednim roku na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Inwestycja na odcinku od ul. Zegrzyńskiej do ul. Modlińskiej 236 kosztowała prawie 400 tysięcy złotych.

W październiku 2016 roku zakończyła się budowa kanalizacji na długości 870 metrów przy ul. Modlińskiej. Od tamtego czasu 45 nieruchomości ma możliwość podłączenia się do sieci.

– Właściciele nieruchomości od dnia oddania przyjęcia do użytkowania, tj. 10.10.2016 r. mogą występować o warunku przyłączenia się do nowo wybudowanej sieci kanalizacji – informuje Agnieszka Sobczak, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Gminy.

Według danych z 27 stycznia do sieci nadal nie podłączyły się aż 43 nieruchomości. Z takiej możliwości skorzystały tylko dwie posesje, a łącznie jedynie 5 właścicieli wystąpiło do urzędu o warunki techniczne.

Podczas sesji Rady Gminy w listopadzie ub.r. okazało się, że Urząd Gminy nie położył sieci kanalizacyjnej na wysokości parkingu kościelnego (tuż obok skrzyżowania z ul. Zegrzyńską), przez co 6 nieruchomości nawet nie ma możliwości wykonania przyłączy.

– „Dziękuję” bardzo za taką inwestycję! – mówił zdenerwowany Włodzimierz Kowalik, wiceprzewodniczący Rady Gminy, który wcześniej zabiegał o tę inwestycję.

Budowa kanalizacji na ul. Modlińskiej kosztowała gminę 384.195,99 zł i została wykonana bez jakichkolwiek środków zewnętrznych.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Mapy Google