W Jabłonnie mają dość fatalnego równania drogi

– Rozumiem, że gmina ma jakiegoś sponsora, który robi to za darmo? Jeśli robicie to za moje pieniądze to jest to po prostu granda – mieszkaniec ul. Osiedlowej w Jabłonnie zwrócił urzędnikom uwagę na fatalne równanie jego drogi. Pod tym względem ul. Osiedlowa jest jedną z najbardziej zaniedbanych na terenie naszej gminy.

Wystarczyło tylko półtora tygodnia od równania drogi, żeby ul. Osiedlowa znowu była w kiepskim stanie. Podczas listopadowej sesji zwrócił na to uwagę jeden z mieszkańców, który dodał, że już w przeszłości okoliczni mieszkańcy sami łatali dziury. Mieszkaniec dopytywał także, czy jest szansa, żeby w przyszłym roku ul. Osiedlowa została utwardzona.

– Zimą wszystko zamarza. Dzwoniliśmy po 20 razy, żeby przyjechała odśnieżarka i usłyszałem: „a co pan myśli, że ktoś przyjedzie, bo pan zadzwonił po odśnieżarkę?”. Powiedziałem, że będę tego pana skarżył, bo moje dziecko złamało nogę, żona również i nie chodzi przez to do pracy. Usłyszałem: „dobrze, będzie za półtorej godziny” – opowiadał dalej mieszkaniec.

Mieszkaniec zauważył, że droga została zniszczona także podczas zakopywania światłowodu. Ponadto w trakcie sesji pokazał zdjęcia, które wykonał kilka dni po równaniu drogi.

– Tak wygląda droga półtora tygodnia po równaniu. Na szczęście deszcze już opadły, bo wszędzie stała woda. Rozumiem, że gmina ma jakiegoś sponsora, który robi to za darmo? Jeśli robicie to za moje pieniądze to jest to po prostu granda. Jeżeli mamy durnowaty zarząd gminy to niech płacą za to z własnych pensji. Niech wójt albo wicewójt sam wyłoży z pensji – mówił.

Głos zabrali radni.

– Dzieje się tak, ponieważ tutaj nie ma gospodarza – poinformował Arkadiusz Syguła.

– Ul. Osiedlowa jest już cała zabudowana i można byłoby przymierzyć się do tego, żeby utwardzić drogę i zrobić definitywnie porządek – dodał Marek Zieliński.

W trakcie dyskusji w sali obrad nie był obecny wójt. Był za to jego zastępca.

– Wiem jak wyglądają drogi w gminie Jabłonna. Pana informacje będą weryfikowane. Nie sądzę, żeby była tam jakaś droga w lepszym standardzie wcześniej, jeżeli mają państwo uzasadnione rzeczywiście uwagi do bieżącego utrzymania – stwierdził wicewójt Marcin Michalski.

Mieszkaniec odpowiedział, że tego nie trzeba weryfikować, ponieważ zdjęcia zostały zrobione tuż przed sesją.

– Pan nawet nie patrzy na te zdjęcia, pan się z nas śmieje – ocenił i pokazywał kolejne. – Za chwilę zobaczy pan zwały ziemi, gruzu, które zostały zostawione u ludzi pod domami, ponieważ był zakopywany kabel. Został rów, błoto i bagno. Chciałby pan tak mieszkać za swoje pieniądze? Szanujmy się panie wicewójcie. Chociaż ja już nie mam szacunku dla władzy tej gminy, mimo że staram się – zakończył.

Jabłonna Dla Mieszkańców