JABŁONNA. Policjanci zatrzymali damskiego boksera

Policjanci z Jabłonny zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej partnerki. Podczas interwencji 42-latek dodatkowo groził mundurowym i ich znieważył. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżanie się do pokrzywdzonej i nakazu opuszczenia mieszkania.

Kilka dni temu, w godzinach nocnych dyżurny jabłonowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Pod wskazany adres skierował najbliższy patrol policji. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającą oraz pobudzonego mężczyznę. Policjanci próbowali uspokoić awanturnika, jednak ten był w stosunku do nich wulgarny, groził im pozbawieniem życia i zdrowia. Ponadto jak ustalili stróże prawa, 42-latek od kilku miesięcy będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swojej partnerce , szarpał ją i popychał.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścił w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutów dotyczących znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerka, gróźb karalnych i znieważenia policjantów. Decyzją prokuratora mieszkaniec powiatu legionowskiego został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo