Inter za słaby na Wisłę. 5:0 dla naszych!

Piłkarze Wisły powoli przyzwyczajają swoich kibiców do spotkań obfitujących w wiele strzelonych goli. Nie inaczej mogło być w spotkaniu z Interem Warszawa. Wisła wygrała aż 5:0.

Trener Wisły uczulał zawodników, żeby nie zlekceważyli „czerwonej latarni ligi”, bowiem kiedyś zła passa ekipy z Warszawy musi się skończyć. Na szczęście nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pomimo skromnego prowadzenia do przerwy 1:0, po zmianie stron po raz kolejny zaaplikowali rywalom kilka bramek. Wpierw z rzutu karnego gola zdobył Paweł Madej, po czym pobiegł w stronę ławki Wisły, wziął od Maćka Lecha koszulkę z numerem 9, tym samym dedykując bramkę Jarkowi Kowalskiego, który w poprzednim meczu zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Sam nasz napastnik był wzruszony takim obrotem sprawy i mimo wsparcia o kulach, szczerze podziękował drużynie za ten wspaniały gest.

Po przerwie swojego gola zdobył Tomek Tomaszek i klasycznego hattricka zapisał na swoim koncie Łukasz Karczmarczyk, który rozegrał fenomenalne podanie zarówno w ofensywie jak i defensywie. Jednym z asystentów był… Tomasz Kokosiński, który wybił piłkę spod własnej bramki, Kaczor wygrał pojedynek z obrońcą i z pierwszej piłki uderzył skutecznie na bramkę. Wynik 5:0. Wisła jest wiceliderem grupy i już jutro zagra mecz na szczycie z niepokonaną do tej pory drużyną z Radzymina. Mecz w Radzyminie z Mazurem rozpocznie się o godz. 15.30.

Jak padały bramki i przebieg meczu:

5’ Akcja Interu na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie na krótszy słupek i gracz przyjezdnych wybiega przez Huberta Końskiego, strzał w boczną siatkę

7’ Kolejna groźna akcja gości. Strzał z narożnika pola karnego oddaje zawodnik z Warszawy. Pewnie łapie Kokosiński

8’ Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Adama Fronczka na krótki róg, gdzie strzałem głową popisuje się Tomasz Tomaszek, obok bramki. Po chwili zbyt słabe wybicie bramkarza, do piłki dopada Paweł Madej, uderza i…nad bramką

10’ Żółtym kartonikiem ukarany gracz Interu za faul na Tomaszku. Dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego pewnie łapie bramkarz gości

11’ Zawodnik Interu po błędzie obrońcy Wisły holuje piłkę przez kilka metrów, oddaje strzał, pewnie broni bramkarz

12’ Kolejne dośrodkowanie Adama Fronczka z rożnego. Głową uderza Łukasz Gałązka, minimalnie obok bramki

15’ W indywidualnej akcji po przejęciu piłki wychodzi Paweł Madej, mija trzech graczy Interu, wbiega w pole karne i bramkarz fenomenalnie broni

16’ Kolejna żółta kartka dla Interu. Tym razem za przekleństwa

18’ Akcja gości. Przerzucenie z lewej na prawą stronę, dośrodkowanie blokuje Piotrek Małyszew. Rzut rożny. Dośrodkowanie i głową poza pole karne wybija Michał Banaszek

22’ Paweł Madej (rzut karny). Po wybiciu spod własnej bramki przez Tomka Kokosińskiego, piłka mija wszystkich zawodników i samego bramkarza, który z impetem wpada na Madeja. Sam poszkodowany skutecznie egzekwuje jedenastkę strzelając pod poprzeczkę. 1:0!

24’ Podrażnieni utratą bramki goście dąża do wyrównania stanu meczu, jednak w kolejnej akcji na ich przeszkodzie stoi duet Banaszek – Koński. Pierwszy bark w bark wyłuskuje piłkę spod nóg gracza Interu a drugi po przejęciu umiejętnie zastawia się ciałem i zagrywa do niepilnowanego Łukasza Gałązki. Gała przerzuca do wybiegającego za obrońcę Mrozowskiego, ale jego dośrodkowanie zostaje zablokowane i tylko rzut rożny.

28’ Żółtą kartką za faul zostaje ukarany Hubert Koński. Dośrodkowanie zawodnika gości i piłka po strzale jego kolegi ląduje nad bramką. Robi się gorąco

33’ Po zagraniu Ramiego Moussy do Pawła Madeja, jego strzał w ostatniej chwili blokuje wślizgiem obrońca gości. Gdyby nie to pewnie padłaby druga bramka

36’ Klepka Madeja z Małyszewem. Piotrek zagrywa do Pawła, ten wbiega w pole karne, wystawia Tomaszkowi, ale zostaje nasz zawodnik uprzedzony przez gracza gości i piłka na aut

38’ Mimo niekorzystnego wyniku Inter ambitnie walczy o każdy centymetr boiska. Kolejna próba dośrodkowania, ale wślizgiem blokuje Mateusz Mrozowski.

48’ Tomasz Tomaszek. Po wyrzucie z autu przez Piotrka Małyszewa i holowaniu przez Tomka piłki, następuje strzał, który ląduje w lewym dolnym rogu bramki Interu. 2:0!

55’ Zmiana w Wiśle. Schodzi Rami Mohammed Mohamed Moussa, a w jego miejsce melduje się Łukasz Karczmarczyk

60’ Tomaszek do Madeja, ten oddaje piłkę Tomkowi, wbiega w pole karne, wystawia piłkę Karczmarczykowi, strzał i fenomenalnie broni bramkarz! To powinien być gol!

61’ Dośrodkowanie z lewej strony i po strzale głową gracza Interu do interwencji zmuszony Tomek Kokosiński. Wywiązuje się bez zarzutu i pewnie łapie piłkę

62’ Adam Fronczek siada na ławce, a w bój trener posyła Tomka Wierzbickiego

66’ Po nieprzepisowym zagraniu na Madeju, swojego szczęścia z wolnego szuka Karczmarczyk. Strzał i minimalnie piłka nad bramką

67’ Dośrodkowanie Mateusza na głowę Madeja, gdzie Paweł wyskakuje wyżej od bramkarza, piłka spada przed pole karne i dopada do niej Karczmarczyk, który mając pustą bramkę fatalnie przestrzela

68’ Łukasz Karczmarczyk Wykorzystanie niefrasobliwości obrońcy gości, strzał Łukasza w prawy dolny róg. 3:0!

75’ Zagranie Mateusza Mrozowskiego do Tomka Wierzbickiego. Wierzba dośrodkowuje wprost na głowę Madeja. Uderzenie Pawła szybuje nad bramką

76’ Mrozowski Mateusz schodzi a na boisku melduje się Maciej Lech

78’ Łukasz Karczmarczyk. Wybicie spod własnej bramki Tomka Kokosińskiego. Piłka przelatuje nad wszystkimi zawodnikami, a obrońcę, który stara się wybić uprzedza Łukasz i strzela z pierwszej piłki po raz kolejny w prawy dolny róg. 4:0!

80’ Adam Podgórski zastępuje Tomasza Tomaszka

81’ Łukasz Karczmarczyk. Klasyczny hattrick w wykonaniu Łukasza. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Kowalskiego i głową do bramki kieruje nasz pomocnik. 5:0!

83’ Po podaniu Madeja na prawą stronę piłkę dostaje Adam Podgórski, który mimo opieki zawodnika gości dośrodkowuje w pole karne Interu, gdzie niestety żaden z naszych zawodników nie skorzystał z tego zagrania

86’ Potrójna zmiana w Wiśle: Patryk Żemajtiś za Tomasza Kokosińskiego, Adrian Polak za Łukasza Gałązkę, Michał Szymczak za Michała Banaszka

88’ Przed polem karnym zawodnika Interu fauluje Maciej Lech. Rzut wolny dla gości. Pierwszy strzał zostaje zablokowany przez ustawiony mur wiślaków a dobitka mija prawy słupek bramki

90+1’ Sędzia kończy spotkanie. Wisła wygrywa z Interem 5:0. W następną sobotę Wisła zagra o 15:30 na wyjeździe z liderem RKS Mazur Radzymin, który od początku ligi wygrał wszystkie spotkania strzelając 31 bramek a tracąc tylko 6

Źródło: Wisła Jabłonna, fot. Piotr Siara Sieradzki