II tura wyborów prezydenckich. Duda czy Trzaskowski?

Według sondażu Ipsos dla OKO.press prezydent Andrzej Duda może liczyć w niedzielnych wyborach na 50 proc. głosów, natomiast kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski na 47 proc. – Elektorat Dudy, zwłaszcza 60 plus i z miast do 20 tys., jest tak zmobilizowany, że aż trudno uwierzyć. Daje to 3 pkt przewagi Dudzie – czytamy na portalu.

OKO.press informuje, że błąd pomiaru wynosi 3 pkt proc. i prawdziwy wynik sondażu wygląda następująco: Duda (47-53 proc.), Trzaskowski (44-50 proc.). Portal odnotowuje również, że zarysował się korzystny trend dla urzędującego prezydenta. – W trzech ostatnich sondażach poparcie rośnie mu z 46 na 50 proc. Trzaskowski, który szybko wszedł w kampanię i zyskiwał poparcie, wrócił do notowań sprzed dwóch tygodni – pisze OKO.press.

🇵🇱 Jaka Polska będzie w przyszłości? O to są te wybory!

12 lipca proszę Państwa o wsparcie i głos! #DUDA2020

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Wtorek, 7 lipca 2020

– Elektorat Dudy, zwłaszcza 60 plus i z miast do 20 tys., jest tak zmobilizowany, że aż trudno uwierzyć. Daje to 3 pkt przewagi Dudzie. Bez mobilizacji wyborców Trzaskowskiego: młodszych (granicą jest 50 lat), wykształconych (matura i więcej), z większych miast, opozycja może przegrać – prognozuje OKO.press.

OKO.press dodaje, że prawdopodobne jest: „że gdy Ipsos poda w niedzielę o 21 wyniki sondażu exit poll na podstawie ankiet wśród 50 tys. wyborców (po 100 w 50 wylosowanych komisjach wyborczych), nie będziemy wiedzieli, kto zostanie prezydentem”.

Sprawiedliwa. Mądra. Obywatelska. Uśmiechnięta. Wspólna. Taka jest Polska moich marzeń. Możemy ją zbudować wspólnie. Zacznijmy 12 lipca. Proszę o Wasz głos! #Trzaskowski2020 #WspólnaPolska #SilnyPrezydent

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Czwartek, 9 lipca 2020

Sondaż został przeprowadzony w dniach 7–8 lipca 2020 roku metodą telefoniczną (CATI) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków N=1014 osób.

fot. Andrzej Duda – Facebook, Rafał Trzaskowski – Facebook