Ich trzech, ona jedna…

Już w niedzielę w jabłonowskim Pałacu odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Artyści wprowadzą publiczność w świat muzyki rozrywkowej XIX i XX wieku. Następnie organizatorzy zaproszą wszystkich na „Pałacowy salon naukowy”.

W niedzielę, 19 lutego w PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie będzie miał miejsce koncert „Ich trzech, ona jedna…”. Grażyna Mądrych (sopran koloraturowy), Ryszard Morka (bas), Jan Zakrzewski (tenor) i Adam Sychowski (fortepian) zaproszą nas w piękną podróż do czasów XIX i XX wieku.

– W XIX wieku rozkwitła forma operetki, zwanej żartobliwie „podkasaną muzą” ze względu na lekką, melodyjną i łatwo wpadającą w ucho muzykę oraz nieskomplikowane libretto o charakterze komediowym. W XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała natomiast forma musicalu, rozprzestrzeniając się szybko na cały świat. Jest ona popularna i chętnie wykorzystywana zarówno przez twórców teatralnych, jak i filmowych, aż do dziś – mówi Magdalena Rostworowska.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 13.00.

Tuż po koncercie około godz. 14.30 odbędzie się „Pałacowy salon naukowy”, który tym razem będzie poświęcony „Tajemniczym wnętrzom lodowców”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Michalski z Polskiego Radia, natomiast ekspertem będzie prof. Piotr Głowacki z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Jabłonna Dla Mieszkańców