Harmonogramy odbioru odpadów na 2021 rok

Urząd Gminy Jabłonna opublikował nowe harmonogramy odpadów komunalnych na 2021 rok. Mieszkańcy zwracają uwagę, że są one nieczytelnie.

– Odpustowy styl grafiki powoduje, że harmonogramy są absolutnie nieczytelne. Jak można było tak spaprać dotychczasowe harmonogramy, które od 2013 roku funkcjonowały i były świetne, poza tym były łatwe do zapamiętania bo pokazywały kalendarz. Gmina Jabłonna prośba o poprawę, to jest naprawdę słabe! – pisze na Facebooku urzędu p. Krzysztof.

– Ten harmonogram jest kompletnie nieczytelny! Proszę przygotować taki w formie kalendarza jak dotychczas – dodaje p. Karolina.

Z kolei p. Czesław zauważa: „Nowy harmonogram odbioru odpadów – tabela z liczbami jest mało czytelna. Numery dni miesiąca nie nawiązują do nazwy dnia tygodnia oraz nie pokazują relacji w czasie odbioru różnych odpadów. Kakafonia kolorów powiększa nieczytelność tabeli. Harmonogram odbioru odpadów w układzie kalendarzowym był czytelny i pokazywał wzajemne relacje odbioru odpadów w czasie w układzie kalendarzowym. Konstrukcja graficzna harmonogramu jest w mojej ocenie na „2 z minusem”. Przy tworzeniu harmonogramu warto zatrudnić grafika! Proszę o poprawienie układu graficznego w nawiązaniu do układu kalendarzowego”.

Waszym zdaniem internauci mają rację, co do braku czytelności nowych harmonogramów?