Gorące rytmy południa w Pałacu

PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie przeniesie nas w „Gorące rytmy południa”, po czym zaprosi na wystawę prac Henryka Gostyńskiego. W tę niedzielę warto zatem wybrać się do jabłonowskiego Pałacu.

W niedzielę, 20 marca o godz. 13.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Tym razem przed publicznością zaprezentują się Grażyna Mądroch (sopran koloraturowy), Krzysztof Panuciak (gitara klasyczna) i Adam Sychowski (fortepian).

– Koncert przeniesie nas w gorące klimaty szeroko rozumianego Południa. Tym razem będą to kompozycje twórców XIX i XX wieku. W programie znajdziemy zarówno utwory znane większości melomanów, takie, jak Habanera Ravela, Tango Albeniza, czy America z musicalu West Side Story Bernstaina, jak i utwory kompozytorów mniej znanych szerokiemu gremium publiczności. Wysłuchamy muzyki francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej i argentyńskiej. Dzięki pięknej, pełnej tęsknoty pieśni miłosnej Siboney Ernesto Leucuony przeniesiemy się na Kubę, a ognista i pełna temperamentu Granada Agustina Lary zaprosi nas aż do gorącego Meksyku – zapowiada Magdalena Rostworowska.

Po koncercie w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” nastąpi otwarcie wystawy prac Henryka Gostyńskiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców