Gmina wykupi nieruchomość za 1.500.000 złotych?

 W najbliższy czwartek radni prawdopodobnie podejmą decyzję o wyrażeniu zgody na zakup nieruchomości na ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i archiwum nie będą musiały zmieniać adresów?

Mimo że za kilka dni skończy się umowa najmu pomieszczeń na ul. Zegrzyńskiej 1 dla GOPS i gminnego archiwum, nadal nie zapadła ostateczna decyzja, co dalej… Wiadomo tylko, że wójt Chodorski próbuje przekonać radnych do kupna całego budynku wraz z ziemią. Według nieoficjalnych informacji, cena ma wynosić 1.500.000 zł, czyli 350.000 zł mniej niż wcześniej chciała Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska”.

Wójt Chodorski chciał, by projekt uchwały o wyrażeniu zgody na nabycie wspomnianej nieruchomości pojawił się już na ostatniej sesji. Wycofał się z tego pomysłu pięć minut przed rozpoczęciem obrad. Powód? Rada Gminy nie zgodziłaby się na zakup. Nie chciała głosować “w ciemno”, gdyż wójt wcześniej zbyt zdawkowo przedstawiał radnym dane na ten temat. Co więcej, nawet w projekcie uchwały na czwartkową sesję nadzwyczajną, kwota wykupu nieruchomości od spółdzielni została wykropkowana. Radni nadal nie otrzymali ani jednego dokumentu, na którym widniałaby kwota. O jej wysokości dowiedzieli się tylko ustnie.

W najbliższy wtorek odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju i Komisji Budżetowej. Prawdopodobnie pojawi się na nim przedstawiciel spółdzielni, radni będą również chcieli udać się na wizytację nieruchomości wraz budynkiem.

Znaków zapytania pojawia się więcej. Wójt jeszcze nie przedstawił radnym, w jaki sposób zamierza znaleźć w budżecie 1.500.000 zł na wykup budynku na ul. Zegrzyńskiej 1. Może to być trudne, ponieważ gmina niedawno straciła ponad 2.200.000 zł subwencji oświatowej, a teraz musi szykować się na całkiem spory wydatek.

Jabłonna Dla Mieszkańców