Gmina kupi pojazd do czyszczenia kanalizacji. Kosztuje około 1,5 mln zł

Gmina Jabłonna wyda blisko 1,5 mln zł na zakup specjalistycznego pojazdu do czyszczenia sieci kanalizacyjnej. Urzędnicy początkowo planowali przeznaczyć na ten cel 1 mln zł, ale wszystkie firmy przesłały wyższe oferty. Pojazd zostanie dostarczony do Jabłonny w ciągu roku.

Jeszcze przed wakacjami Urząd Gminy ogłosił przetarg na dostarczenie fabrycznie nowego samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego udrażniania, mycia i czyszczenia kanalizacji z zabudową ssąco-ciśnieniową. Swoje oferty złożyły dwie firmy: Dobrowolski Sp. z o.o. z Wschowy na kwotę 1.473.540 zł oraz Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o. z Kielc na kwotę 1.783.500 zł. Gmina początkowo planowała przeznaczyć na zakup pojazdu 1.000.000 zł, ale ostatecznie postanowiła dołożyć brakującą kwotę i wybrała ofertę firmy Dobrowolski Sp. z o.o.

Pojazd za rok

Jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu, jeden z oferentów zwrócił się do urzędu o możliwość wydłużenia dostawy pojazdu z 210 dni do 12 miesięcy.

– Obecnie w skutek pandemii koncerny motoryzacyjne nie osiągnęły jeszcze pełnej mocy, wraz z zwiększonym zapotrzebowaniem terminy dostaw podwozi dotyczą już roku 2022 (styczeń/luty). Zanim nastąpi wybór dostawcy i zawarta zostanie z nim umowa, termin dostawy będzie dotyczył już przełomu I i II kwartału. Prace jakie muszą być wykonane na gotowym podwoziu średnio trwają ok. 3 miesięcy. W związku z powyższym rozsądnym jest wydłużenie terminu dostawy do 12 miesięcy. Oczywiście taka dostawa może nastąpić szybciej, jednak byłby to termin bezpieczny – napisała do Urzędu Gminy jedna z firm.

Urząd Gminy wyraził zgodę na zmianę terminu i wyniesie on 300 dni od czasu podpisania umowy.

fot. dobrowolski.com.pl