Gmina Jabłonna znowu bez schetynówki

Urząd Gminy po raz kolejny nie otrzyma dotacji w ramach schetynówki. Gmina wystąpiła o blisko 600 tysięcy złotych na budowę ulicy Jaśminowej w Rajszewie, ale jej wniosek nie uzyskał odpowiedniej punktacji.

Urząd Wojewódzki opublikował wczoraj, tj. 27 grudnia zatwierdzoną listę rankingową w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2017. Dofinansowanie uzyska 38 wniosków zarekomendowanych przez wojewodę. Przebudowa dróg, o których mowa we wnioskach, będzie kosztować ok. 175 mln zł. Zgodnie z założeniami budżetu państwa na 2017 rok, kwota dotacji przewidziana na budowę, przebudowę i remont mazowieckich dróg lokalnych wynosi 76,5 mln zł.

O środki zewnętrzne w ramach schetynówki ubiegała się również gm. Jabłonna. Urząd chciał pozyskać ok. 588 tys. zł na budowę ul. Jaśminowej w Rajszewie wraz z oświetleniem na odcinku 820 metrów. Całość inwestycji miała kosztować 1.175.665 zł. Jednakże jabłonowski wniosek otrzymał zaledwie 24 punkty i nie zakwalifikował się do uzyskania środków zewnętrznych. Więcej szczęścia mieli nasi sąsiedzi z Serocka, którzy pozyskali 3 mln zł dotacji.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy wójt został poproszony o skomentowanie wyników naboru. Jarosław Chodorski obiecał radnym, że zapozna się z informacją, ponieważ o wynikach dowiedział się dopiero od nich.

Gm. Jabłonna po raz drugi w kadencji J. Chodorskiego nie zakwalifikowała się do otrzymania środków zewnętrznych w ramach schetynówki. W poprzednim roku wniosek urzędu – dotyczący przebudowy ul. Szkolnej w Jabłonnie – został odrzucony z przyczyn formalnych.

Jabłonna Dla Mieszkańców