Gmina będzie negocjować z Pałacem w Jabłonnie

Radni z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu dziwią się, że wójt Chodorski nie zdementował błędnych informacji, które pojawiły się na ostatnim „Pałacowym spotkaniu z muzyką”. W czwartek odbędą się negocjacje dotyczące dalszego dofinansowywania imprezy przez gminę.

Na środowej sesji Rady Gminy poruszono drażliwy temat „Pałacowych spotkań z muzyką”. Powód? Komisja Budżetowa – opiniując budżet – nie zgodziła się, by urząd nadal przekazywał rocznie 30.000 zł Pałacowi w Jabłonnie. To wywołało niezadowolenie wśród sympatyków tego typu spotkań, konflikt podsycał również wójt Jarosław Chodorski.

– Dziwię się, że padły informacje, iż Komisja Oświaty, Kultury i Sportu podjęła taką decyzję. To nieprawda. Dziwię się panie wójcie, że pan tego nie zdementował podczas pałacowego spotkania, był pan przecież na obradach Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Komisji Budżetowej – zaatakował wójta radny Mariusz Grzybek. – Na oficjalnej stronie Pałacu w Jabłonnie pojawił się w film z zaznaczeniem, że jest stanowiskiem dyrekcji pałacu i wójta wobec decyzji Komisji Oświaty Kultury i Sportu. Mam nadzieję panie wójcie, że to będzie zdementowane – kontynuował.

– Nasza komisja nigdy nie zabierała tych pieniędzy, a zostaliśmy określeni jako nie wiadomo kto – dodał radny Arkadiusz Syguła.

Głos w sprawie zabrał także Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy. Zapowiedział, że 5 lutego o godz. 16.00 w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, podczas którego zostanie wypracowana nowa umowa między gminą, a pałacem. Na spotkaniu mają być obecni wójt i dyrekcja pałacu.

– Celem obrad będzie wypracowanie nowej umowy współpracy między gminą, a pałacem. Dotychczasowa umowa została sporządzona 10 lat temu, mimo to co roku była podpisywana w niezmienionej formie. Po tym spotkaniu wypracujemy nową formułę umowy, którą pan wójt w imieniu gminy podpisze z panią dyrektor, a Rada Gminy w dziale promocji naznaczy odpowiednią kwotę – poinformował Witold Modzelewski.

Przewodniczący rady zauważył, że urząd dysponuje jeszcze ponad 200.000 zł na promocję. Dodał też, że 20.000 zł było przenoszone z „Pałacowych spotkań z muzyką” na wniosek sekretarz gminy na podłączenie wodociągu do budynku urzędu. Z kolei pozostałe pieniądze pozostały w dziale promocji i zostały przyporządkowane do festynów na Dzień Dziecka.

– Bardzo dziękuje za deklarację pana przewodniczącego, ponieważ miałam na sercu wielki ciężar, że to, co udało się osiągnąć przez 13 lat, miałoby pójść na marne. Nasza współpraca jest oparta na umowie sformułowanej w 2005 roku i możemy zmienić jej zapisy. Jestem otwarta, żeby wprowadzić nowe elementy – zapowiedziała Magdalena Grzecka, dyrektor Pałacu w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców