GCKiS wybudował tor rowerowy w Skierdach

GCKiS Jabłonna zakończył budowę toru rowerowego w Skierdach. Przy filii Domu Kultury można już spotkać pierwszych rowerzystów spragnionych sportowych emocji. Inwestycja kosztowała blisko 325 tys. zł.

Pod koniec marca Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS w Jabłonnie podpisał umowę z firmą Velo Projekt na zaprojektowanie i wybudowanie toru rowerowego typu pumptrack wraz z wykonaniem koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych na obszarze Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Inwestycja została wykonana przed terminem – jej realizację zakładano do końca września.

Za filią GCKiS wybudowano: tor rowerowy (ok. 160 mb pasa jezdnego), profilowane pasy jezdne z muldami i profilowanymi zakrętami ułożonymi w sekwencje umożliwiające rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.

Początkowo zapowiadano, że można będzie jeździć po torze na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Administrator obiektu – jak czytamy w regulaminie – postanowił jednak ograniczyć dostępność toru tylko dla rowerzystów. Użytkownicy rolek, deskorolek bądź hulajnogi będą musieli mieć odrębne zezwolenia do korzystania z toru.

Całość prac kosztowała 324.700 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców