Gazetka gminna zostaje – oszczędności nie będzie

Jak okazuje się punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przed ostatnim wyborami Jarosław Chodorski przekonywał, że w ramach oszczędności gazetka gminna może być redagowana i wysyłana w formie elektronicznej. Wystarczyło tylko objąć stanowisko i: – Nie planujemy rezygnacji z wydawania informatora w formie papierowej – poinformował dziś Urząd Gminy.

Kampania wyborcza ma to do siebie, że niektórzy kandydaci są w stanie obiecać wszystko, byleby tylko uzyskać dobry wynik w wyborach. Postanowiliśmy przyjrzeć się programowi wyborczemu ówczesnego kandydata na wójta gm. Jabłonna.

111

program wyborczy Jarosława Chodorskiego

– Gazetka gminna również aby zaoszczędzić rocznie ok. 60tyś może być redagowana wysyłana w formie elektronicznej jako newslettet – czytamy w programie wyborczym obecnego wójta, Jarosława Chodorskiego.

Zastanawia nas skąd J. Chodorski wziął dane o kosztach wynoszących ok. 60.000 zł rocznie, skoro druk i skład graficzny gminnej gazety kosztuje rocznie 16.752,60 zł. W pierwszych latach „Wieści z Naszej Gminy” ukazywały się w nakładzie 1500 egzemplarzy, natomiast w tym roku do druku idzie 2000 egzemplarzy.

– Nie planujemy rezygnacji z wydawania informatora w formie papierowej. Jak Pan zapewne wie, nie wszyscy mieszkańcy gminy mają dostęp do Internetu. Jest również grupa czytelników, która chętnie wybiera informator w formie papierowej – informuje Urząd Gminy.

Po co zatem jest przygotowywany program wyborczy, skoro potem i tak jego poszczególne punkty nie są realizowane? Ciekawe, ile osób udało się wprowadzić w błąd?

Jabłonna Dla Mieszkańców