Fundusz sołecki na zabawki do przedszkola?

Już jutro mieszkańcy Chotomowa zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na 2019 rok. Pojawił się pomysł, żeby część środków przeznaczyć na doposażenie placu zabaw przy Gminnym Przedszkolu w Chotomowie. Teraz jest tam dość ubogo.

Od kilku tygodni na terenie gm. Jabłonna odbywaj się zebrania sołeckie, podczas których mieszkańcy decydują na co przeznaczą przyszłoroczne fundusze sołeckie. Najbliższe zebranie planowane jest w ten poniedziałek, 17 września w Domu Strażaka. Mieszkańcy Chotomowa rozpoczną obrady o godz. 19.30. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna zachęca, aby część środków przeznaczyć na doposażenie placu zabaw przy Gminnym Przedszkolu w Chotomowie.

– Gminne Przedszkole powróciło do Chotomowa. Od tego miesiąca najmłodsi mieszkańcy naszej gminy uczą się w odnowionym budynku przy ul. Piusa XI. Niestety Urząd Gminy zapomniał o przygotowaniu normalnego placu zabaw. W związku z tym obecnie miejsce do zabaw dla maluchów jest dość ubogie. Jako mieszkańcy możemy to naprawić. W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jabłonna proponujemy przeznaczyć część funduszu sołeckiego Chotomowa na wykonanie projektu i dokumentacji placu zabaw oraz zakup wyposażenia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Chotomowa na zebranie wiejskie, które odbędzie się w poniedziałek, 17 września w Domu Strażaka – pierwszy termin ustalono na godz. 19.30, natomiast drugi na godz. 20.00. Wspólnie możemy zrobić coś fajnego dla najmłodszych. Do zobaczenia! – piszą na Facebooku Agnieszka Marciniak, Grażyna Napiórkowska, Filip Zając i Adam Krzyżanowski ze Stowarzyszenia.

Jak okazuje się, nie wszystkim podoba się, że chotomowski fundusz miałby zostać w części przeznaczony na zakup zabawek do przedszkola. W ostatnich dniach w Chotomowie pojawiły się plakaty zachęcające mieszkańców do udziału w zebraniu i przeznaczenia środków na przedszkole, ale w wyniku działań jednego z mieszkańców, zostały one zerwane.

– Rozumiemy, że wspomniany mieszkaniec może być przeciwko powstaniu placu zabaw w przedszkolu, ale szanujmy się i pozwólmy wypowiedzieć się także innym mieszkańcom – mówi A. Krzyżanowski.

Jabłonna Dla Mieszkańców